Súkromná základná umelecká škola Lučenec

AKTUALITY

Slávnostné otvorenie školského roka

Prázdniny

Zamestnanci súkromných škôl Vám želajú krásne prežitie letných prázdnin.

galeria/2015-2016/Vykasirovany_mimon/IMG_1728.JPG

Vykašírovaný mimoň

Býva zvykom, že naši žiaci každý rok spoločne vyrobia aspoň jednu veľkú sochu technikou kašírovania. Aj tento rok sa vyrobila veľká postavička mimoňa, ktorá zatiaľ skrášľuje chodbu našej školy. Ako sa socha postupne vytvárala až do finálnej podoby, si môžete pozrieť tu.

Výborné výsledky vo výtvarnej súťaži

Na celoslovenskej súťaži Výtvarno-hudobné nálady vo Zvolene dosiahli naši žiaci vynikajúce výsledky. Na prvom mieste skončil: Jakub Karásek, na druhom: Aláčová Petra a na treťom: Gondášová Patrícia a Novenko Marián. Ostatné výkresy boli rozdelené do jednotlivých pásiem. Zlaté pásmo dosiahli: Bartoš Matej, Kristlová Nina, Očovaiová Emma a Svetlíková Terézia. V striebornom pásme skončili: Belková Kristína, Ďurišová Veronika, Farkašová Ema, Gondová Liliana, Krížová Tatiana, Peter Nociar, Nováková Laura, Oravcová Alexandra Mária, Zsofia Szitás, Števková Viktória a Vrábľová Viktória. A v neposlednom rade ocenení v striebornom pásme sú: Hrnčiarová Veronika, Hroncová Kristína, Konôpková Kristína, Kubincová Zara, Spišiaková Kristína a Vargová Lara. Čestné uznanie dostalo ďalších 25 žiakov našej školy. Ich práce si môžete pozrieť tu.

galeria/2015-2016/Vesmir_ocami_deti/vyhodnotenie/IMG_1684.JPG

Vyhodnotenie Vesmíru očami detí

Okresné kolo výtvarnej súťaže Vesmír očami detí prinieslo našim žiakom vynikajúce výsledky. V IV. kategórii vyhrali a postúpili do celoslovenského kola: Filip Hrnčiar, Martin Pružinec a Oxanka Peťková. V V. kategórii postúpili nasledovný žiaci: Nina Kristlová, Jakub Karásek a Tomáš Papp. Čestné uznanie za vynikajúcu prácu dostali: Simona Szabóová, Martina Miklóšová, Nela Orlaiová, Michaela Husárová, Lucia Galádová, Viktória Števková, Matej Hronec, Tereza Gáborová, Danka Šoteková, Mike Hric a Veronika Vinarčíková. Víťazom gratulujeme. Fotky z odovzdávania cien si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/primalex/umiestnenie/MIKLOSOVA_M.JPG

Umiestnenie v celoslovenskej súťaži

Do 4. ročníka celoslovenskej súťaže Maľujte a fotografujte s primalexom sa zapojilo 250 škôl s 4500 prácami. Z tejto veľkej konkurencie sa podarilo dostať Martine Miklóšovej do užšieho finále a skončila na 4. – 50. mieste, bez udania ďalšieho poradia. Fotku jej práce si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Szsbov_graficky_LC/Vynikajuce_vysledky_na_Grafickom_Lucenci/IMG_1608.JPG

Vynikajúce výsledky na Grafickom Lučenci

XIX. ročník medzinárodnej súťaže Szabóov grafický Lučenec priniesol našim výtvarníkom skvelé výsledky. V prvej kategórii 2. miesto získala Rebeka Mária Tóthová. V druhej kategórii taktiež na 2. mieste skončila Kristína Konôpková. A do tretice aj v tretej kategórii 2. miesto získala Bernadeta Kandrová. Odmenu za vynikajúcu prácu dostali: Tamara Kruteková, Jakub Karásek a Miroslava Cabanová. V neposlednom rade v šiestej kategórii na 3. mieste skončila Nikoleta Boriková. Všetkým víťazom gratulujeme. Fotky z vernisáže, kde vystupovali aj naši tanečníci a učiteľský zbor Unacorda si môžete pozrieť tu.

galeria/2015-2016/Zaverecny_absolventsky_koncert/IMG_1441.JPG

Záverečný absolventský koncert

Slávnostný záverečný koncert ( 8.6.2016 ) bol posledný v tomto školskom roku v sérii programov uskutočnených v OC Galéria Lučenec v Galérii Súkromných škôl. Koncert patril nielen rodičom, ale aj našim absolventom, ktorí si práve na tomto mieste prevzali svoje záverečné vysvedčenie. Zazneli krásne melódie žiakov a aj absolventov našej školy. Priestor dostali aj pedagógovia výtvarného odboru, ktorí rozdali ocenenia z dvoch celoslovenských súťaží. V závere sa nám predstavili aj tanečníčky s tancom Kankán a ľudovým tancom Karička. Fotky

/galeria/2015-2016/Den_Zeme/IMG_1508.JPG

Umiestnenia na súťaži ku Dňu Zeme

V tvorivej súťaži ku Dňu Zeme, ktoré zorganizovalo Infocentrum Ďumbier a Klaster Horehronie naši výtvarníci získali takmer všetky ceny v kategórii umeleckých škôl. Porota ako víťaznú prácu vybrala linoryt Sasche Gramanich Štromajerovej, na 2. mieste skončila Cornélia Hricová, a na 3. mieste Alexandra Janštová. Cenu verejnosti, kde návštevníci mohli hlasovať, získal Jozef Žigo, na 2. mieste skončila Denisa Kertésová, a na 3. mieste Tamara Fohlová. Všetkým víťazom gratulujeme. Ceny im boli odovzdané slávnostne v OC Galéria. Fotky z tohto podujatia a ich víťazné práce si môžete pozrieť tu.

galeria/2015-2016/Kviz_J_szaboa/IMG_1403.JPG

Kvíz Júliusa Szabóa

Ďalší ročník vedomostno – výtvarnej súťaže na pamiatku Júliusa Szabóa sa konal v priestoroch našej školy, lebo minulý ročník vyhrali naši žiaci. Aj tento rok si poradili výborne. V kategórii 5. – 7. ročník na prvom mieste skončilo družstvo Súkromného gymnázia v zložení : Veronika Ďurišová, Miriam Cifrová a Tereza Gáborová a na 2. mieste družstvo Súkromnej ZUŠ ktorú reprezentovali: Zina Dobrocká, Ema Fungáčová a Veonika Vinarčíková. Našim víťazom gratulujeme! Fotky z priebehu súťaže si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Ciprian/DOBROCKA N.JPG

Vynikajúce výsledky v celoslovenskej súťaži

Celoslovenská súťaž Ríša divov v Červenom Kláštore priniesol našim žiakom nad očakávanie vynikajúce výsledky. V II. kategórii 3. miesto získala Nela Dobrocká a čestné uznanie Andrej Guláš.. V III. Kategórii na 2. mieste skončil Peter Nociar. A kolektívnu cenu získali Jozef Žigo a Michal Galád. Všetkým víťazom gratulujeme. Ich víťazné práce a fotky z odovzdávania cien si môžete pozrieť tu. Fotky

/galeria/2015-2016/vrabciaci/DSCN6708.JPG

LDO Vrabčiaci v Tomášovciach

Na prvý júnový deň, na Deň detí, pripravili žiaci LDO SZUŠ pre deti z Materskej školy v Tomášovciach interaktívny kultúrny program. Cez príbeh Vrabčiakov, ktorí sa vyliahli a pomocou svojich rodičov, mamy Vrabčice a otca Vrabčiaka, začali objavovať svet okolo, spoznávali maličkí škôlkari nové piesne a pokúšali sa o vyjadrenie nálad pomocou jednoduchých Orffových hudobných nástrojov. Za pozvanie do Tomášoviec ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie. Fotky

galeria/2015-2016/Deti_a_sport/BALCOK I.JPG

Deti a šport

Pri príležitosti XII. ročníka celoslovenských športových hier pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou bola vyhlásená výtvarná súťaž pod názvom Deti a šport. Aj do tejto súťaže sa zapojili naši výtvarníci . Ich práce ktoré boli vytvorené aj zriedkavejšími výtvarnými technikami ako je monotýpia či suchá ihla si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Zlaty_drak/Ocenenie_na_Zlatom_drakovi/Adamikova Lucia.jpg

Ocenenie na Zlatom drakovi

Druhý ročník tejto medzinárodnej súťaže priniesol našim výtvarníkom vynikajúce výsledky. Cenu s diplomom dostali: Lucia Adamíková a Tamara Fohlová. S čestným uznaním skončili: Zora Poliaková, Lesia Belková a Ivo Balčok. Víťazom gratulujeme! Ich ocenené práce si môžete pozrieť tu.

 

/galeria/2015-2016/Dielo_tvojich_ruk/vitazi/CIFROVA M.jpg

Výhercovia na Diele tvojich rúk

V Topoľčanoch na celoslovenskej súťaži sa podarilo umiestniť viacerým našim žiakom. V kategórii 5A získal 1. miesto Jakub Karásek a 3. miesto Miriam Cifrová. V kategórii 5B dosiahla 1. miesto Nina Kristlová. A medzi najstaršími, v kategórii 6B získal vynikajúce 3. miesto Martin Miklušák. Všetkým víťazom gratulujeme. Ich víťazné práce si môžete pozrieť tu.

 

galeria/2015-2016/primalex/BELKOVA B.JPG

Maľujte Primalexom

Táto súťaž má už svoj 4. ročník. Je vypísaná pre všetky základné a základné umelecké školy. Tento rok sa deti mohli zapojiť do nasledovných tém: Slovenský folklór a tradície a tiež Rozprávky Pavla Dobšinského. Naši žiaci pripravili výkresy na obidve témy, ktoré zasielame do tejto súťaže. Môžete si ich pozrieť tu.

galeria/2015-2016/prijimacie_pohovory/IMG_1142.JPG

Prijímacie pohovory v Galérii súkromných škôl v OC Galéria Lučenec

Tento školský rok sme na našich nových žiačikov čakali v našej Galérii v OC Galéria Lučenec. Bolo to veľmi podarené podujatie. Mamičkám sme pri zapisovaní svojich žiakov na štúdium na našu škole zahrali, zaspievali i zatancovali. Týmto dňom však zápis na na našu školu zďaleka nekončí. Druhý termín prijímacích pohovorov je 13 . až 17. júna 2016 od 13.00 hod. - 16.00 hod. v budove súkromných škôl / druhé poschodie / na Gemerskej ceste 1 Lučenec - Opatová. Čakáme na Vás. " Tvoj úspech začína dobrou školou!" Fotky

Absolventi

/galeria/2015-2016/Zaverecne_skusky/IMG_0973.JPG

Záverečné absolventské skúšky

Záverečné skúšky žiakov 4. ročníka druhej časti, skráteného štúdia a druhého stupňa prebiehali 23. až 25. mája 2016. Absolvovalo 22 absolventov . V hudobnom odbore bolo desať , v tanečnom tri a vo výtvarnom desať absolventov. Jedna absolventka absolvovala dokonca z dvoch odborov. Porota ocenila dobrú úroveň skúšok . Vyradenie a rozlúčka s absolventmi sa bude konať na Záverečnom koncerte 8.júna 2016 o 15.00 hod. v Galérii súkromných škôl v OC Galéria Lučenec. Srdečne Vás všetkých pozývame. Fotky

galeria/2015-2016/Medzinarodna_sutaz_v_Nitre/BELKOVA K.jpg

Medzinárodná súťaž v Nitre

Umelecká škola Art pegas v Nitre vyhlásila 4. ročník svojej medzinárodnej výtvarnej súťaže. Tohtoročný názov je Posledné spojenie. Názov vychádza z posledného univerzálneho umeleckého slohu v dejinách umenia – zo secesie – je pre ňu charakteristická presýtenosť prírodných a ornamentálnych prvkov. Aj na prácach našich výtvarníkov, ktorými sa zapájajú do tejto súťaže, badať tieto znaky prírodných tvarov. Môžete si ich pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Gorazdovo_namestovo/BALCOK I.JPG

Gorazdovo Námestovo

Táto výtvarná súťaž je zameraná na výtvarné stvárňovanie našich národných dejín, ktorých korene spadajú do obdobia Veľkej Moravy . Cieľom súťaže je pritiahnuť k záujmu aj naše národné kresťanské a kultúrne dejiny a históriu miest a obcí s ich významnými osobnosťami. Do tejto súťaže sa zapojili naši výtvarníci s niekoľkými prácami, ktoré boli vyhotovené s najrôznejšími technikami. Pozrieť si ich môžete tu.

/galeria/2015-2016/koncert_zus_v_synagoge/STA_8243.jpg

Koncert základných umeleckých škôl v Synagóge

Program tvorili vystúpenia žiakov a učiteľov Súkromnej základnej umeleckej školy Lučenec Opatová a Cirkevnej základnej umeleckej školy v Lučenci. Konferovala Mgr. Terézia Bahledová zo SZUŠ . Okrem učiteľov a žiakov účinkovali v programe aj pozvaní hostia, bývalí žiaci CZUŠ : Slávka Oláhová - spev ( dnes už p. učiteľka) a Antónia Tomalová - klavír , študentka konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bystrici. Nechýbali ani spevácke zbory Unacorda ( zbor pedagógov zo SZUŠ ) a Campana z Brezničky ( zbor dospelých študentov z CZUŠ ). Priebeh koncertu sme zachytili na týchto fotografiách....

galeria/2015-2016/moj_sen/ALACOVA P.JPG

Medzinárodná súťaž – Můj sen

V rodnom meste Sigmunda Freuda v českom Příbore sa každoročne usporadúva medzinárodná výtvarná súťaž pod názvom „Můj sen". Do tejto súťaže sa zapojili naši výtvarníci s veľkým počtom prác, ktoré si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Dernisaz_PMU/IMG_0892.jpg

Dernisáž Palety mladých umelcov

Paleta mladých umelcov je putovná výstava, ktorá sa tento rok v januári začala v Hnúšti a po návšteve všetkých miest v novohradsko – gemersko – malohontského regiónu končí v Lučenci. 12. mája sa otvorila posledná etapa – dernisáž – tejto súťaže v Galérii súkromných škôl v OC Galéria. Fotky z tohto podujatia si môžete pozrieť tu.

galeria/2015-2016/Na_kridlach_mnicha_Cypriana/DOBROCKA N.JPG

Na krídlach mnícha Cypriána

Pod týmto názvom vyhlásila SZUŠ Rosnička v Červenom Kláštore II. ročník svojej súťaže Ríša divov. Žiaci mali stvárniť tohto tajomného mnícha, ktorý zostavil herbár a údajne aj lietajúci stroj, s ktorým lietal ponad Tatry. Aké práce vytvorili na túto tému si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Den_matiek_v_Dennom_klube_seniorov_v_Opatovej/IMG_0798.JPG

Deň matiek v Dennom klube seniorov v Opatovej

10. mája žiaci hudobného odboru pozdravili aj mamky z Denného klubu seniorov v Opatovej. Zahrali im, zaspieval, peknú poviedku vyrozprávali a tak vyčarili všetkým úsmev na tvárach, aj našej p. primátorke mesta Lučenec Alexandre Pivkovej. Ako to prebehlo si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Athena/Ada.jpg

Athéna

Literárno-dramatický odbor pri súkromnej ZUŠ Lučenec, pobočka Cinobaňa navštevuje v školskom roku 2015/2016 až 30 žiakov. Preto sme nacvičili tri divadelné predstavenia.
Najmenší pripravili hru Zaseknutá húsenica. „ Najkrajšej" húsenici na svete sa stane nemilá vec – zasekne sa v strome a nemôže sa pohnúť. Pomôcť sa jej snažia zvieratká v lese, ale strach z neznámeho ich brzdí. Všetko nakoniec vyrieši príroda... Deti svoju hru prezentovali verejne už dvakrát.
Zachránená princezná je názov druhej hry, ktorú si diváci budú môcť pozrieť koncom mája. Smútok a mlčanie princeznej ukončí dobré srdce a veselá myseľ statočného pesničkára Jana. Hra prináša prvky klasickej rozprávky a pripomína, že dobro vždy nad zlom zvíťazí.
Najstarší a najskúsenejší divadelníci - absolventi naštudovali hru Trinásta komnata. Je ťažké byť tínedžerom, mať problémy s rodičmi, s kamarátmi... Máte pocit, že vám nikto nerozumie. Kto vám pomôže? Kto vás pochopí? Odpovede na tieto otázky sa dozvedeli diváci na regionálnej prehliadke detských divadelných súborov Rozprávková skrinka v Poltári. V rámci projektu Nadácie Orange absolvovali aj divadelné turné – prezentovali sa v ZŠ Halič a ZŠ Divín. Svojich rovesníkov prostredníctvom dramatického umenia varovali pred nástrahami dnešného sveta – internetom, mobilmi, ktoré ich oberajú o klasickú komunikáciu a pocit dôvery.
Všetky tri divadelné hry si môžu malí i veľkí diváci pozrieť 26. mája popoludní a 27. mája 2016 dopoludnia v kultúrnom dome Cinobaňa. Fotky

galeria/2015-2016/Vernisaz_vytvarnej_sutaze/001.JPG

Vernisáž výtvarnej súťaže

IV. ročník memoriálu M. R. Štefánika priniesol našim výtvarníkom skvelé výsledky. V III. Kategórii na 1. mieste skončila Romana Berkyová, na 2. mieste Tatiana Križová a Simona Piaterová, a na 3. mieste Peter Nociar. Čestné uznanie získala Petra Spodniaková. Cena primátorky bola udelená Viktórii Košanovej a Cena riaditeľky Kristíne Konôpkovej. Všetkým víťazom gratulujeme. Fotky z vernisáže si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Koncert_mamam/032.JPG

Koncert mamám

Koncert mamám - 5.máj 2016 Divadlo B.S. Timravy
Za tvoju nehu mamička, za tvoju veľkú lásku, za starosť, bozky na líčka, za každú pribudnutú vrásku. Na tvojej tvári, na dlaniach, čo zrobené sú celé, nech táto malá básnička, tlmočí vďaky tisíceré.
Koncert bol venovaný všetkým mamám žiakov Súkromnej ZUŠ Lučenec - Opatová včetne elokovaných pracovísk v Haliči, v Cinobani a v Lovinobani. Fotky

galeria/2015-2016/Torun/ALACOVA P.JPG

Torúň

V Poľskom Torúni sa uskutoční tento rok už 20. ročník medzinárodnej grafickej bienále. Je to najväčšia prehliadka grafickej tvorby pre deti a mládež. Súťaže sa zúčastňujú aj klasické čiernobiele, aj náročnejšie farebné techniky a najnovšie aj najmodernejšie počítačové grafiky. Aj naši výtvarníci sa zapojili s 44 linorytmi a suchými ihlami, ktoré si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Zaverecne_pisomne_prace/007.JPG

Záverečné písomné práce

3.mája štyria absolventi mali možnosť ukázať , čo sa za štúdium v hudobnom odbore z hudobnej náuky naučili. Okrem písomnej práce svoje vedomosti budú dokazovať koncom mesiaca na druhej časti skúšky formou projektov, ktoré budú musieť odprezentovať pred päťčlennou komisiou. Držíme im palce. Fotky

/galeria/2015-2016/Dielo_tvojich_ruk/ALBINIOVA N.JPG

Dielo tvojich rúk

V Topoľčanoch sa uskutoční už 11. ročník súťažnej umeleckej prehliadky Dielo tvojich rúk. Poslaním súťaže je objavovať, podporovať a rozvíjať umelecký rozmer detí a prezentovať výsledok ich činnosti širšej verejnosti. Téma: Svet očami farieb bola lákavá a tak aj žiaci našej školy sa zapojili do tejto súťaže. Ich práce si môžete pozrieť tu.

galeria/2015-2016/Zlaty_drak/TUSIMOVA L.JPG

Zlatý drak

Pod týmto názvom sa uskutoční už II. ročník medzinárodnej súťaže v Liptovskej Štiavnici. Tohtoročná téma bola: čaroles. Táto téma veľmi zaujala našich výtvarníkov a preto sa zapájame do tejto súťaže až s 55 prácami. Pozrieť si ich môžete tu.

/galeria/2015-2016/Stavanie_maja_v_Halici/00005.jpg

Stavanie mája v Haliči

Vstávaj dievča hore, sadíme Ti máje,
ak hore nevstaneš ,mája nedostaneš.
Máj, máj, máj zelený,
pod oblôčkom sadený.
Aj tóny tejto krásnej májovej pesničky v podaní detí TO, LDO, HO SZUŠ elokovaného pracoviska v Haliči, zazneli 30. apríla na nádvorí Soľného úradu. Na Podzámockom námestí sme mája postavili, tancom, básničkami, hrou na flautu a spevom upevnili, májového guľášu sa napapali a so spoločne strávených chvíľ sa potešili. Fotky

Mgr. Katarína Gálová, Mgr. Anna Lukáčová, Monika Kramecová

/galeria/2015-2016/Memorial_M._R._Stefanika/ALACOVA P.JPG

Memoriál M. R. Štefánika

Základná škola M. R. Štefánika pripravuje už 4. ročník tohto Memoriálu. Tohtoročnou témou bola spomienka na velikána našich dejín a na jeho cesty za poznaním na Tahiti. Žiaci mohli stvárniť aj diela P. Gaugina, ktorý tiež žil a tvoril na tomto ostrove. Práce ktoré posielame na túto súťaž si môžete pozrieť tu.

Výberové konanie

Branislav Becher, Slatinské Lazy 42, 962 25 Slatinské Lazy

 ako zriaďovateľ

 Súkromnej základnej umeleckej školy, Gemerská cesta č. 1, 984 01 Lučenec, IČO 45024049

 

v zmysle zákona č.596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov

 

VYHLASUJE VÝBEROVÉ KONANIE

na obsadenie pracovnej pozície riaditeľa základnej umeleckej školy

 

Viac info tu

/galeria/2015-2016/Szsbov_graficky_LC/CABANOVA M.JPG

Szabóov grafický Lučenec

V júni sa uskutoční už 19. ročník výtvarnej súťaže Szabóov grafický Lučenec. Poslaním súťaže je dostať do povedomia širokej verejnosti významnú osobnosť Novohradu maliara Júliusa Szabóa, a v čo najväčšom rozsahu prezentovať jeho tvorbu. Tohtoročná téma bola tanec vo všetkých podobách. Práce, s ktorými sa zapájame do tejto súťaže do takmer všetkých kategórií, si môžete pozrieť tu.

Výtvarno-hudobné nálady

Už po tretí krát organizuje Súkromná základná umelecká škola Pink Harmony vo Zvolene výtvarnú súťaž, ktorá umožňuje vyjadriť spojenie výtvarného prejavu a sveta hudby. Okruhové témy súťaže – hudobné nálady, hudba a iné umenia a voľná kategória – umožňujú vyjadriť, čo cítime, keď počúvame hudbu, vyjadriť námet filmovej hudby alebo individuálne stvárniť naše zážitky. Do tejto súťaže sa zapojili aj naši výtvarníci s veľkým počtom prác. Tu si ich môžete pozrieť

/galeria/2015-2016/Tvorive_dielne_v_OC_Galeria_Lucenec/IMG_0143.jpg

Tvorivé dielne v OC Galéria Lučenec

V sobotu a v nedeľu poobede sa mohli návštevníci OC Galéria zapojiť do tvorivej dielne výtvarného odboru, kde si deti mohli vyskúšať vyrobiť papierové vtáčiky alebo bábiky – morény. Tvorivá dielňa sa uskutočnila ako súčasť Dni originality – kde sa predstavili remeselníci a rôzni umelci. Atmosféru z tvorivej dielne a niektoré práce detí si môžete pozrieť tu.

Pozvánka na koncert

/galeria/2015-2016/PMT2016/IMG_20160412_112849.jpg

Pódium mladých tanečníkov 2016

ZUŠ Rimavská Sobota a MaKS Hnúšťa zorganizovali dňa 12.04.2016 nesúťažnú tanečnú prehliadku -PMT 2016 . Našu SZUŠ reprezentovali tanečnice šiestimi tanečnými choreografiami. Pod vedením p. uč. M. Kramecovej sa dievčatá z Opatovej a Cinobane predstavili choreografiami: "Jabĺčko", " Belasé jete", "Bolero", "Keď spím" a pod vedením p. uč. A. Lukáčovej z elokovaného pracoviska v Haliči choreografiami: "Pirátky" a "Krídla". Fotky

/galeria/2015-2016/O_cenu_riaditelky_z_NOS/1.jpg

O cenu riaditeľky z NOS a primátorky mesta Lučenec

Novohradské osvetové stredisko v Lučenci v spolupráci s Mestom Lučenec, zorganizovali dňa 6. 4.2016 regionálnu súťažnú prehliadku moderného tanca, ktorej sa zúčastnili i naše žiačky TO elokovaného pracoviska Halič. Tanečná choreografia "Pirátky" sa všetkým prítomným divákom veľmi páčila čoho dôkazom bol ich búrlivý potlesk. Fotky

galeria/2015-2016/Bloom/DSCF3968.JPG

Ocenenie v Galérii Bloom

V galérii Bloom, v Divíne sa vyhodnotila súťaž „Svet očami téma – Takto vidím svet – priniesla veľmi odlišné chápanie tejto témy. A našim žiakom tiež priniesla výborné umiestnenia. V III. kategórii 1. miesto Terézii Svetlíkovej a 2. miesto Lei Demeovej. V IV. kategórii 1. miesto získala Juliána Fekiačová a 3. miesto Simona Káková. Fotky z vernisáže si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Risa_fantazie/vyhodnotenie/BAKAJSA.JPG

Vyhodnotenie Ríše fantázie

Do našej výtvarnej súťaže sa tento rok zapojilo 94 škôl z troch krajín s 2068 prácami. Všetkým ďakujeme za účasť. V našich výstavných priestoroch v OC Galéria sa pokúsime vystaviť čo najviac prác. V štyroch kategóriách 27 získali cenu a ďalší 60 čestné uznanie. Aj touto cestou Vás všetkých pozývame na vernisáž a zatiaľ si tu môžete pozrieť niektoré z víťazných prác. Fotky

/galeria/2015-2016/Risa_fantazie/otvorenie/017.JPG

Slávnostné otvorenie vernisáže Ríša fantázie

Slávnostné otvorenie IV ročníka vernisáže Ríša fantázie prebehlo 8.apríla 2016 v OC Galéria Lučenec v Galérii Súkromných škôl Opatová Lučenec. Vernisáž tvorili tie najkrajšie práce z počtu 2068 prác, ktoré boli poslané z 94 škôl, z toho boli poslané práce aj zo zahraničia ( 7 škôl z Maďarskej a 2 školy z Českej republiky). Názov témy pre tento rok bol " Fantastické hrady, zámky a ich obyvatelia.", ktorá bola pre žiakov výtvarných odborov ozaj blízka, ako to možno vidieť aj na vystavených prácach. Celá výstava potrvá v priestoroch Galérie Súkromných škôl do konca školského roka, takže všetkých srdečne pozývame na jej prehliadku. Fotky

galeria/2015-2016/Zeleny_svet/A GRIGEROVA.JPG

Zelený svet

Cieľom tejto celoslovenskej súťaže je vštepovať deťom vzťah k prírode, životnému prostrediu formou budovania návykov a zručnosti v umeleckom prejave. Témou pre rok 2016 je parky a záhrady – moje najlepšie miesto pre oddych. Práce žiakov výtvarného odboru, ktoré sa poslali na túto súťaž si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Navrh_na_zk/RIDZON P.JPG

Grafický návrh na obal žiackej knižky

V tomto školskom roku organizuje spoločnosť ŠEVT už 16. ročník súťaže: "Grafický návrh na obal žiackej knižky". Aj naši žiaci sa zapojili a vytvorili množstvo pekných a zaujímavých dizajnov obalu pre budúcu žiacku knižku. Držíme im palce a veríme, že sa niektorý z návrhov objaví na obale žiackej knižky. Ich práce sú tu.

galeria/2015-2016/LDO_Rozpravkova_skrinka/DSCN6086.JPG

LDO Rozprávková skrinka

Rozprávková skrinka je regionálna prehliadka detskej divadelnej a dramatickej tvorivosti, ktorá sa u nás už tradične koná v Poltári. Moji starší žiaci LDO pri SZUŠ sa pod názvom DDS NOK (Na Opatovskom Kopci, pracovný názov Haluška) na nej zúčastnili s predstavením s názvom Čarovný kufor, v ktorom poukázali na vzácnosť priateľstva ohrozeného závislosťou na počítači. Hoci sme sa v konkurencii ôsmich vynikajúcich súborov neumiestnili na prvých priečkach, porota ocenila vhodnosť a výber témy, dramaturgiu, didaktický zámer, prácu s priestorom a zvlášť poukázala na výborné spracovanie momentu osamotenia ako najhoršieho trestu. Všetkým účinkujúcim veľmi pekne ďakujeme za ich výkon a výbornú reprezentáciu našej školy. Fotky

galeria/2015-2016/Malovana_Zus/BERKYOVA R.JPG

Maľovaná ZUŠ-ka 2016

Tohtoročnou témou pre túto súťaž bola – farba. Farba nás obklopuje od prvých okamihov nášho života. Berieme ju automaticky samozrejme. Často si neuvedomujeme jej význam , pôsobenie na nás. Náš farebný prejav a farebné cítenie je individuálne. Aj práce, ktoré posielame do XII. ročníka tejto súťaže sú všetky jedinečné a individuálne. Pozrieť si ich môžete tu.

/galeria/2015-2016/Strom/BAHLEDOVA L.JPG

Tajomstvo stromu

Výtvarná súťaž Tajomstvo stromu bude prebiehať v Bratislave. je spoločnosť Strom života. Aj do tejto súťaže sa zapojili naši výtvarníci. Ich práce si môžete pozrieť tu.

Ríša fantázie

galeria/2015-2016/GABI_2016/ALBINIOVA N.JPG

GABI 2016

GABI 2016 je bienále detskej výtvarnej tvorby v Galante. Tento rok sa už 4. ročník tejto súťaže. Tohtoročnou témou bol – farebný svet – tvorený očami našich detských umelcov. Práce, ktoré posielame na túto medzinárodnú súťažnú prehliadku si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Vesmir_ocami_deti/BENOVSKY A.JPG

Vesmír očami detí

Po vlaňajšom úspechu v celoslovenskom kole Vesmír očami detí sa naši žiaci tešili na tohtoročné okresné kolo tejto súťaže. Zapojili sa aj starší aj mladší žiaci. Ich pestré práce, ktoré budú reprezentovať našu školu si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Divin/ALACOVA P.JPG

Umenie detí

Divínska galéria Bloom organizuje už 2. ročník výtvarnú súťaž pod názvom Umenie detí. Tohtoročnou témou bolo "Takto vidím svet". Pestré práce, ktoré posielame na túto regionálnu súťaž si môžete pozrieť tu.

 

Tlačivo 2% z dane

/galeria/2015-2016/Bienale/BELKOVA K.jpg

Bienále fantázie v Martine

Turčianska galéria v Martine pripravuje už XXII. ročník medzinárodnej súťaže a prehliadky detskej výtvarnej tvorby Bienále fantázie 2016 s podtitulom Rozprávky, mýty legendy. Do tejto výtvarnej akcie sa zapojili aj naši výtvarníci. Práce, ktoré sa poslali do tejto prestížnej súťaže si môžete pozrieť tu.

Ples súkromných škôl

/galeria/2015-2016/Februarovy_koncert/DSCN5950.JPG

Februárový Koncert

Súkromné školy opäť privítali svojich priaznivcov na Februárovom koncerte v Galérii v OC Galéria, tentoraz pod dirigentskou taktovkou Súkromnej základnej umeleckej školy. V programe účinkovali žiaci hudobného, tanečného a literárno-dramatického odboru, ktorí pod dohľadom svojich pedagógov pripravili svoje vystúpenia pre potešenie najbližších i neznámych okoloidúcich. Neodmysliteľným estetickým doplnkom je samotné zdobenie priestoru našej Galérie – diela našich žiakov výtvarného odboru sa stále vyznačujú skutočnou umeleckou hodnotou. Účasť našich výtvarníkov bola tentoraz aj aktívna, maľovaním na tvár potešili nejedného malého návštevníka. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie! Fotky

/galeria/2015-2016/Halicska_plesovica/12711029.jpg

Haličská plesovica

Haličská plesovica bola ako každý rok otvorená programom dievčat TO Súkromnej ZUŠ Opatová Lučenec. Ich tanečné vystúpenia publikum ocenilo búrlivým potleskom . Za úspechy , ktoré dievčatá dosahujú môžeme ďakovať ich výbornej pani učiteľke tanečného odboru Monike Kramecovej. Veríme, že naše dievčatá budú otvárať ešte mnoho ďalších významných plesov v Lučenci a v jeho okolí....
Fotky

galeria/2015-2016/Prehravky/12498417_622460991234735_2007406263_n.jpg

Klavírne prehrávky v Haliči

29. január 2016 bol ten deň, keď splnil sa nám hudobníkom veľký sen. Za klavír sme si posadali a pred spolužiakmi či rodičmi svoj koncert odohrali. Všetci sme sa veru báli, či bez nôt sa nám naša skladba zdarí. Radosť to bola veru preveliká, keď sa nevyskytla žiadna chyba. Za všetko čo na klavíri zahrať dokážeme, ti pani učiteľka Katka pekne ďakujeme. Fotky

Žiaci hudobného odboru SZUŠ Halič

/galeria/2015-2016/Fasiangy_v_Halici/12642439_10206951883489508_3206343298254830263_n.jpg

Fašiangy v Haliči

Za masky sme sa poprezliekali a 5.februára 2016 do ulíc za spevu a muziky vybrali. Pri každom dome či pohostinstve sme zastali a takto zaspievali: " Fašiangy, Turíce, veľká noc príde, kto nemá kožucha zima mu bude....." Všetci prítomní si s nami zatancovali, zaspievali a sladkú výslužku nám dali. Po našom putovaní v Kultúrnom dome v Haliči sme zostali, spolu do polnoci tancovali a nakoniec s hudobno - speváckou skupinou Haličan basu pochovali. Fotky

/galeria/2015-2016/TANECNICKY__KARNEVAL__v__HALICI/IMG_20160205_115703.jpg

Tanečnícky karneval v Haliči

Čo to bolo počuť? Kde to hudba hrala? 5. februára na poschodí tanečnícka zábava začala. Zajačiky, mačičky, princezné či opičky? Všetko sa to zišlo zas, na karnevale veru tak. Smiali sme sa, veselili, bláznili i súťažili. Koláčiky, chrumky, keksíky, spapkali sme ich ako vždy. Kto nám tieto dobroty priniesol? To všetci vieme - rodičom pekne ĎAKUJEME. Fotky

/galeria/2015-2016/nova_vyzdoba_galerie/DSCF3622.JPG

Nová výzdoba Galérie

Výstava v OC Galéria sa v druhej polovici februára obnovila. Vymenili sa na pravej aj ľavej strane, niektoré plátna. Anjela nahradila socha veľkonočného zajačika a v celej miestnosti pribudli jarné veľkonočné motívy. Výstava v tejto podobe potrvá do začiatku apríla. Fotky o zmenách a o tom ako sa miestnosť prerábala si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Malba_na_platno_-_odovzdavanie_cien/DSCN5755.JPG

Maľba na plátno - odovzdávanie cien

Naša koncertná sieň sa znova zaplnila do posledného miesta. V stredu /3. 2. 2016 / sa vyhodnocovala školská súťaž o najkrajšie namaľované plátno. Naši malí aj veľkí výtvarníci sa radi zapájajú do tejto súťaže a tak aj ocenených prác bolo veľa. Najkrajšie plátna sú vystavené v OC Galéria Lučenec. Fotky z odovzdávania cien si môžete pozrieť tu.

Ríša fantázie

Súkromná základná umelecká škola v Lučenci, na Gemerskej ceste č. 1,
v spolupráci s Maticou slovenskou v Lučenci
organizuje v školskom roku 2015/2016
IV. ročník detskej výtvarnej súťaže

RÍŠA FANTÁZIE

/galeria/2015-2016/Paleta_mladych_umelcov/DSCF3577.JPG

Paleta mladých umelcov

21. januára sa otvoril 10. ročník putovnej výstavy Paleta mladých umelcov. Vernisáž sa konala v Hnúšti, kde slávnostne vyhlásili víťazov. Z našej školy odmenu získali: Romana Berkyová, Júlia Gonová a Michaela Husárová. Víťazom gratulujeme! Ich práce aj z ostatnými budú vystavené aj v Lučenci, v OC Galéria v máji, keď putovná výstava zavíta aj do nášho mesta. Fotky z vernisáže a práce našich víťazov si môžete pozrieť tu.

galeria/2015-2016/Vianoce_v_Gregorovej_Vieske/IMG_20151220_143044.jpg

Vianoce v Gregorovej Vieske

Štvrtá adventná nedeľa patrila v obci Gregorová Vieska deťom, ktoré pod vedením Majky Belovovej potešili svojich najbližších krásnym vystúpením. Nechýbali básne o zime, vianočné koledy, ale aj scénka o narodení Ježiška. Na milé pozvanie pani starostky sme našou tanečnou choreografiou „Krídla" prispeli aj my - tanečníčky TO SZUŠ elokovaného pracoviska v ZŠ s MŠ v Haliči. Po ukončení vystúpenia sme sa so svietiacimi lampášikmi spoločne presunuli k zapáleniu poslednej adventnej sviece na nádvorie bývalej školy, kde sme pri jej zažiarení spievali vianočné koledy. Fotky
Mgr. Anna Lukáčová

/galeria/2015-2016/vianocny_koncert_v_Halici/IMG_0137.jpg

Vianočný koncert v Haliči

Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme vám..... Aj tóny tejto prekrásnej koledy zazneli dňa 21.12.2015 v KD v Haliči. Žiaci tanečného, literárno – dramatického, hudobného a výtvarného odboru SZUŠ Opatová - elokovaného pracoviska na ZŠ s MŠ v Haliči, potešili svojich blízkych i pozvaných hostí krásnym vianočným vystúpením i výstavou výtvarných prác. Prvá časť koncertu patrila piesňam, tancom so zimnou tematikou, hre na klavír, flautu i gitaru. Druhú časť s ľudovou tematikou slávnostne otvoril hrou na gajdy pán Kobliček. Deti v tejto časti potešili naše srdiečka vianočnými koledami, tancom, básňami i scénkami približujúcimi ľudové zvyky a tradície Vianoc. Hrou na akordeóne deti doprevádzal pán Július Budáč, za čo mu patrí veľká vďaka. Keď deti zaspievali, zatancovali, zahrali, takto krásne všetkým zavinšovali: Vinšujeme vám hody sviatky, aby vás Pán Boh doniesol do pamiatky. Na poli úrod, vo dvore hojnosť, v izbe lásku úprimnosť! Tak vinšujeme vám! Fotky
Mgr. Katarína Gálová, Mgr. Anna Lukáčová, Monika Kramecová

/galeria/2015-2016/Vianocny_koncert/DSCF3327.JPG

Vianočný koncert

Vianočná atmosféra zavítala aj do Galérie Súkromných škôl v OC Galéria Lučenec. Program, ktorý prilákal mnoho okoloidúcich ľudí bol ozaj pestrý. Predstavili sa žiaci hudobného odboru svojimi sólovými predstaveniami, súčasťou bolo aj vianočné pásmo plné kolied, žiakov z elokovaného pracoviska Halič a Cinobaňa, zazneli vianočné piesne v podaní zboru Unacorda a nechýbala ani obľúbená kapela Tradicional Dixie Stompers. Žiaci výtvarného odboru si pre všetkých návštevníkov prichystal vianočné pohľadnice. Fotky

Pozdrav

OZNAM

Riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy vyhlasuje na deň 8.1.2016 riaditeľské voľno. Nástup do školy po vianočných prázdninách je 11.1.2016.

/galeria/2015-2016/PMU2016/BERKYOVA R.JPG

Paleta mladých umelcov

Už 10. krát sa uskutoční súťažná prehliadka „Paleta mladých umelcov". Je to putovná výstava, ktorá sa v januári otvorí v Hnúšti a postupne sa vystaví vo všetkých mestách nášho regiónu – Novohrad, Gemer a Malohont. Výstava bude končiť v máji u nás v Lučenci. Práce ktoré budú reprezentovať našu školu v tejto súťaži si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Opatovska_kapustnica/STA_2606.jpg

Opatovská kapustnica

Opatovou sa v piatok večer niesla predvianočná atmosféra. Ľudia sa bavili pri koledách, voňavom horúcom punči a čuchové bunky dráždila kotlíková kapustnica s pečenými klobáskami. Prvý ročník Opatovskej vianočnej veselice mal podľa organizátora Jána Danka priniesť život aj do tejto časti Lučenca a ukázať, že Opatovčania sa vedia zabaviť. Do kultúrneho programu patrili vianočné piesne speváckeho zboru Unacorda a dua Lei Krpeľanovej ( spev ) a Tomáša Dobiáša ( gitara ). Fotky

/galeria/2015-2016/Mikulas_v_Halici/1104164.jpg

Mikuláš v Haliči

Ďakujeme, Mikuláš, za tie krásne chvíle,
za darčeky od teba, za úsmevy milé.
Stretneme sa o rok zas,
príď, Mikuláš, medzi nás.
4.12.2015 bol ten krásny čas, keď k nám do Haliče na Podzámocké námestie prišiel Mikuláš. Pekne sme ho privítali, pesničky mu zaspievali i básničky zarecitovali a spolu s ním si zatancovali. Anjelik nám zatlieskal a čert nikoho do vreca nezobral. Bolo super, to už všetci vieme, za čokoládky a perníky všetci ďakujeme. Fotky

/galeria/2015-2016/Mikulaske_matine/DSCN5286.JPG

Mikulášske matiné SZUŠ Opatová v Obchodnom centre Galéria Lučenec

Nové obchodné centrum v Lučenci náhle ožilo v popoludňajších hodinách 7.12.2015 na prvom poschodí v Galérii súkromných škôl Lučenec - Opatová. Bohatý program žiakov hudobného , literárno - dramatického a tanečného odboru očaril všetkých poslucháčov , či už rodičov, žiakov, ale i okoloidúcich ľudí. Predviedli sa tanečníčky a recitátorky z elokovaného pracoviska Halič ale i zo základne SZUŠ Opatová. Do programu sa zapojili žiaci hudobného odboru spevom, hrou na gitarách, na zobcových a priečnych flautách a na klavíry. Výtvarný odbor priniesol so svojimi pedagógmi mikulášske tvorivé dielne, kde spoločne tvorili malých Mikulášov a papierové vianočné stromčeky. Fotky

/galeria/2015-2016/rozsvecovanie_stromceka_v_malej_vsi/11140386_16574841.jpg

Rozsvecovanie stromčeka v Malej Vsi

Dňa 28.11.2015 sa obyvatelia obce Malá Ves, stretli na námestí pod kaštieľom, kde rozsvietili prekrásny vianočný stromček. Rozsvecovanie stromčeka bolo sprevádzané bohatým kultúrnym programom. Adventné obdobie im pomohli privítať i žiaci našej školy z literárno – dramatického a tanečného odboru elokovaného pracoviska v Haliči. Zarecitovali, zaspievali, divadielko im zahrali a nakoniec šťastie, zdravie, lásku i úprimnosť zavinšovali. Vystúpenie žiakov doprevádzal na akordeóne pán Július Budáč. Fotky

galeria/2015-2016/Umiestnenie_v_sutazi_Pramienok/KOKAVCOVA_V.JPG

Umiestnenie v súťaži Pramienok

Ministerstvo školstva vypísalo súťaž pre deti do 7 rokov pod názvom Pramienok. V tejto celoslovenskej súťaži sa umiestnila naša žiačka výtvarného odboru Vivien Kokavcová. Gratulujeme jej. Víťaznú prácu si môžete pozrieť tu.

galeria/2015-2016/Improvizacia_na_javisku/improvizacia na javisku.jpg

Improvizácia na javisku

Dňa 26. novembra 2015 sa 6 žiakov literárno-dramatického odboru súkromnej ZUŠ Lučenec, pobočky Cinobaňa zúčastnilo zaujímavej tvorivej dielne improvizácie v priestoroch Divadla B. S. Timravy v Lučenci.
Lektormi boli Mgr. art. Rastislav Zelina a Mgr. art. Veronika Fekiačová, pedagógovia a herci.
Dielňa mala 2 časti:
- rozvoj rýchlej reakcie, kooperácie, neverbálnej komunikácie, sústredenia sa, vnímania viacerých podnetov zároveň
- súťaž v improvizácii, ktorá mala 3 kolá. Súťažili trojčlenné družstvá a našim žiakom sa to veľmi páčilo, pretože sa pobavili, zasmiali a prekonali svoj ostych a trému. Fotky
Mgr. Vladimíra Albertová

/galeria/2015-2016/Malba_na_platno/VINARCIKOVA V.JPG

Maľba na plátno

Stáva sa tradíciou že žiaci výtvarného odboru sa na jeseň zapoja do školskej súťaže o najkrajšie namaľované plátno. Aj tento rok sa vyhlásila táto súťaž v piatich vekových kategóriách. Najkrajšie namaľované plátna sú v súčasnosti vystavené v Obchodnom centre Galéria. Výsledky súťaže sa dozviete na Novoročnom koncerte v Divadle B. S. Timravy. Zatiaľ si môžete pozrieť niektoré práce tu.

galeria/2015-2016/Otvorenie_galerie/STA_1841.jpg

Slávnostné otvorenie Galérie Súkromných škôl v OC Galéria Lučenec

Dňa 27.11.2015 o 15.00 hod. sa uskutočnilo slávnostné otvorenie Galérie Súkromných škôl Lučenec - Opatová v novootvorenom Obchodnom centre Galéria Lučenec. Úvodnej ceremónie sa zúčastnilo mnoho pre nás vážených hostí, ako primátorka Lučenca Ing. Alexandra Pivková, Ing. Milan Spodniak, poslanec za VÚC, zriaďovateľ našich škôl Branislav Becher, predsedovia rád škôl, manažér škôl Ing. Peter Kolbányi. Nechýbali ani riaditelia škôl , pedagógovia, rodičia a študenti. Po oficiálnej časti sa rozospieval spevácky zbor Unacorda, žiaci hudobného odboru a dixielandová skupina Tradicional Dixie Stompers. Fotky

galeria/2015-2016/Otovrenie_vystavy_Mgr._Jany_Bialovej/DSCN5117.jpg

Otovrenie výstavy Mgr. Jany Bialovej

Dňa 19.11.2015 sa vo foajé Mestského úradu v Lučenci konalo otvorenie vernisáže mladej talentovanej umelkyne, ktorá dnes pôsobí ako učiteľka VO v Základnej umeleckej škole vo Fiľakove Mgr. Janky Bialovej. V spolupráci s MÚ Lučenec vystavila svoje výtvarné práce a rôzne umelecké predmety, ktoré sú obrazom jej obrovského talentu a tvorivosti, ktoré táto mladá dáma nepochybne má. Do slávnostnej ceremónie sa zapojil aj náš pedagogický zbor Unacorda a žiak Jakub Kocúr so sólovým gitarovým vystúpením. Foto...

/galeria/2015-2016/TBPD/DSCN5061.jpg

Týždeň boja proti drogám

Ako každý rok , aj naša SZUŠ sa zapojila do projektu " Týždeň proti drogám ". 19 11. pripravila pre žiakov SZŠ literárno - dramatické predstavenie spojené s vystúpeniami hudobného odboru. Poslucháči si mali možnosť vypočuť melódie huslí, klavíru, zobcovej flauty a gitarového dua. Celý program moderovali traja malí moderátori, ktorí každé hudobné vystúpenie predstavili a doplnili svojou recitáciou.V druhej polovici programu dostali slovo žiaci literárno dramatického odboru , ktorí odohrali divadelné predstavenie " Čarovný kufor". Predstavenie malo veľký úspech a bolo pre žiakov SZŠ naozaj veľmi poučné. Foto...

galeria/2015-2016/pramienok/BAHLEDOVA L.JPG

Pramienok

Ministerstvo školstva vyhlásilo celoslovenskú výtvarnú súťaž pre jednotlivcov do 7 rokov pod názvom Pramienok. Téma bola vzťah človeka k prírode. Do tejto súťaže sa zapojili aj naši najmenší žiaci. Ich milé práce si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/portrety/CEROVSKY J.JPG

Portréty

Pomaly sa stáva tradíciou že naši žiaci výtvarného odboru pripravujú výstavu z ceruzkou kreslených portrétov. Aj tento rok sa nachystala výstava na chodbách školy zo známych aj neznámych tvári, ktoré sa snažili zachytiť naši mladý umelci. Po úspešnej školskej výstave sa teraz najvydarenejšie práce prenesú do obchodného domu Galéria, kde budú súčasťou našej prezentácie. Niektoré si môžete pozrieť aj tu.

/galeria/2015-2016/Detski_divadelnici__v_akcii/40379631.jpg

Detskí divadelníci v akcii

16.10.2015 sa ulicami Lučenca ozýval ruch, džavot a smiech.
Detskí divadelníci vo veselých kostýmoch pozývali okoloidúcich na tradičnú lučenskú akciu Divadelná jeseň 2015.
Sme hrdí na to, že aj cinobanskí detskí divadelníci , ktorí navštevujú literárno-dramatický odbor súkromnej ZUŠ Lučenec, boli opäť medzi pozvanými hosťami. Slávnostné otvorenie prebiehalo pred budovou Domu kultúry B.S.Timravy a zúčastnila sa ho aj p. primátorka A. Pivková a p. riaditeľka NOS Lučenec Ambrušová.
Prítomných svojim vystúpením pobavil šašo Aťo a deti si tvorivosť a kreativitu mohli vyskúšať v tvorivých dielňach.
V rámci Divadelnej jesene divadelníci navštívili aj predstavenie bratislavského divadla LUDUS, ktoré ich veľmi zaujalo a inšpirovalo.
Mgr. Vladimíra Albertová, Cinobaňa
Fotky

/galeria/2015-2016/Vychovny_koncert_pre_MS_v_Tomasovciach/SDC12418.jpg

Výchovný koncert pre MŠ v Tomášovciach

Do Materskej škôlky v Tomášovciach zavítali 4.11. naši žiaci hudobného odboru, aby malým škôlkárom, za pomoci p. uč. Herbačekovej, porozprávali krásny hudobný rozprávkový príbeh o Pavúčikovi Miláčikovi , o Muške Hruške a o nahnevanej sove. Celý príbeh sprevádzali melódie a tóny znejúce z mnohých hudobných nástrojov . Predstavili sa klavír, gitara, flauta. husle a spev. Príbeh mal veľký úspech a o to viac, že si malí poslucháči niektoré hudobné nástroje mohli vziať do rúk a tak sa s nimi lepšie zoznámiť. Ako to celé prebiehalo , si môžete pozrieť tu...

galeria/2015-2016/Mesiac_ucty_k_starsim/10387403_10208161798189601_4777943582264697242_n.jpg

Október mesiac úcty k starším

18. október patril našim starým rodičom. V KD v Haliči sme pre nich pripravili bohaté pásmo plné pesničiek, tanca, básničiek a nechýbala i veselá scénka o "Cicuške a cicuškovi. 25.októbra sme s našim veselým pásmom zavítali i do Ľuboreče, kde sme si aj tu uctili našich starkých a potešili aj ostatných pri príležitosti osláv obce Ľuboreč.
Fotky

Mgr. Katarína Gálová
Mgr. Anna Lukáčová

/galeria/2015-2016/TANECNICKY_HALLOWEEN_v__HALICI/IMG_20151027_140119 449x800.jpg

Tanečnícky halloween v Haliči

Stretli sme sa v tanečnej, strašili sme, tomu ver. Upír, striga, čarodejnica, bola super duchovica. Strašidelná nočná hra, na každého počkala. Zobrali sme baterky, zľakli sa aj bosorky. Šantili sme, skákali, občerstvenie spratali. Od koho bolo, to všetci vieme, rodičom pekne ďakujeme:)
Fotky

/galeria/2015-2016/Malujeme_Timravu/berkyova r.JPG

Maľujeme Timravu

Okresná výtvarná súťaž Maľujeme Timravu mala tento rok tému: Kroj. Do tejto súťaže sa zapojili aj naši výtvarníci. V kategórii ZUŠ získala Tatiana Križová pekné druhé miesto. Gratulujeme. Jej prácu ako aj ďalšie ktoré reprezentovali našu školu v tejto súťaži si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Slavnostne_odovzdavanie_cien/DSCN4430.JPG

Slávnostné odovzdávanie cien

Naša koncertná sieň sa opäť raz zaplnila do posledného miesta. V utorok /13. 10. 2015 / sa slávnostne odovzdávali ceny za všetky výtvarné súťaže na vernisáži ktorých sa naši žiaci z rôznych dôvodov nemohli zúčastniť. Boli to nasledovné súťaže: Ríša divov, Obraz podľa textu piesne, Nova Zagora, Z rozprávky do rozprávky, Krídla fantázie a Můj sen. O podrobných výsledkoch na týchto súťažiach sme vás už v minulosti informovali. Popri vyhodnocovaní sa o slávnostnú atmosféru postarali žiaci hudobného odboru. Fotky z tejto vydarenej akcie nájdete tu.

Oznam

/galeria/2015-2016/Brusno/BORIKOVA N.JPG

Umiestnenia v krajskej súťaži

Nultý ročník krajskej súťaže „Z rozprávky do rozprávky" sa konal na ZUŠ v Brusne. Našim výtvarníkom priniesol výborné výsledky. V II. kategórii do 10 rokov získala 2. miesto Zara Kubincová a 4. Miesto Klára Mihulová. V III. kategórii nad 10 rokov na vynikajúcim 3.mieste skončila Ema Mališová, na 4. mieste Nikola Boriková a čestné uznanie získala Zina Dobrocká. Víťazom gratulujeme. Ich práce si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/nov_zagora_ocenenia/budacova.JPG

Ocenenia na medzinárodnej súťaži

V Bulharskej Novej Zagore sa konal 17. ročník medzinárodnej súťažnej výstavy. vybrala šiestich žiakov z našej školy, ktorý dostali ocenenie. Sú to: Jozef Žigo, Oliver Mács, Kristína Pálešová, Denisa Kertésová, Michaila Budáčová a Petra Lukáčová. Ich práce boli vystavené v Bulharsku a teraz vo forme putovnej výstavy navštívia aj iné krajiny. Našim oceneným žiakom gratulujeme. Ich práce si môžete pozrieť tu.

/galeria/2015-2016/Slavnosti_v_lehotke/10418486_10207878837235754_7509475752423627564_n.jpg

Slávnosti v Lehôtke

"Kukulienka kde si bola......", aj tóny tejto pesničky v podaní žiakov tanečného odboru elokovaného pracoviska v Haliči z triedy p.uč. Lukáčovej, rozospievali obec Lehôtku dňa 5. septembra 2015. Fotky

/galeria/2015-2016/otvorenie_sk_roka/P1050544.JPG

Otvorenie školského roka 2015-2016

Dňa 2. septembra 2015 sa na Súkromnom gymnáziu, Súkromnej základnej škole a na Súkromnej základnej umeleckej škole slávnostne otváral školský rok 2015/2016. Za prítomnosti manažéra škôl, troch riaditeľov, pedagógov a žiakov si prítomní popriali veľa šťastia do nastávajúceho obdobia, veľa trpezlivosti, pevnej vôle a ctižiadostivosti v práci a veľa pekných nových zážitkov. Zvládnime ho teda spoločne všetci najlepšie, ako vieme. Fotky

Uvítanie

Oznam o zmene účtov

/galeria/2014-2015/Biele_vody/DSC_0016.JPG

Letná konferencia Súkromných škôl 2015, Biele Vody

Skôr, ako v septembri do priestorov školy prídu žiaci a študenti, začíname s prípravou školského rokamy – učitelia. Je už zaužívanou tradíciou, že sa na Letnej konferencii Súkromných škôl, mimo priestorov budovy školy, stretávame za účelom plánovania nasledujúceho školského roka.

Koncom augusta 2015 sa Konferencia uskutočnila na chate v krásnom prostredí Bielych Vôd, kde sme sa v neformálnom prostredí prírodou obklopeného areálu vážne a so zanietením zapájali do tematických diskusií, ako zlepšiť výchovno-vzdelávací proces, ako vytvoriť tvorivé prostredie a ponúknuť žiakom čo najviac kvalitných podnetov pre ich osobný rozvoj.

Príjemným spestrením bol program arteterapie, ktorý pre nás pripravili vyučujúci výtvarného odboru SZUŠ. A tak učitelia, bez ohľadu na to, aký predmet vyučujú, chytili do rúk farbičky, tuše či spreje a dali priestor svojej fantázii.

Významným momentom Letnej konferencie bolo aj poďakovanie vo forme čestného uznania za prácu v školskom roku 2014/2015, ktoré za Súkromnú základnú školu dostala vedúca ŠKD Ľubica Preislerová, za Súkromné gymnázium PhDr. Viera Jakubove a za Súkromnú základnú umeleckú školu Mgr. Tomáš Kríž.

Prajeme si úspešný nový školský rok plný radosti z objavovania nového, tvorivých nápadov a zaslúžených úspechov. Fotky